Ha eddig azt gondoltad, hogy az okostelefonod biztonságban van a károkozókkal szemben, mert letöltöttél egy ingyenes vírusvédelmi programot, itt az ideje ellenőrizni!
Milyen kártevők ellen kell védelmet nyújtania egy jó vírusírtónak?
A vírusírtók többsége ma már nemcsak a kártevő programok (malware) és zsaroló vírusok (ramsomeware) ellen védik eszközeinket, hanem egyre fontosabb szerepet töltenek be az adathalászat (phishing & smishing) és a hamisított webhelyek megakadályozása terén is. A phishing olyan adathalászat, ami egy látszólag eredeti, valójában hamis weboldalra irányít minket, hogy hozzá jusson jelszavunkhoz, bankkártya adatainkhoz és egyéb személyes adatainkhoz. A smishing SMS-en keresztül történhet, amely során az adathalász üzenet és félrevezető link SMS-ben érkezik.
A nagy Android vírusírtó teszt
A közelmúltban lefülelték a Virus Shield nevű Android vírusvédelmi programot, amely azt állította, hogy kiszűri a mobil eszközök kártékony programjait, de valójában semmit nem csinált. Futása közben az alkalmazás egyszerűen csak a szűrés előrehaladásának sávját mutatta, és a „vizsgálat” végén bejelentette, hogy az eszköz mentes volt a rosszindulatú alkalmazásoktól. Ma már ez az alkalmazás nem tölthető le, mint ahogyan további 32 rosszul vagy sehogyan sem teljesítő gyártó alkalmazása sem. Az AV-comparatives.org 2019. márciusában tesztelte az alkalmazásokat, megvizsgálták, hogy a 200 leggyakoribb Android fenyegetést mely vírusírtók szűrik ki. A Symantec vállalat Norton programja a legjobban teljesítő alkalmazások közé került.
Az általad használt vírusírtó mennyire biztonságos? Ha kíváncsi vagy, hogyan tudhatod vállalkozásodat nagyobb biztonságban, nézd meg, mit tud a Norton Security Online vírusírtó!
Szerzőről: Verebélyi Attila, a T-Systems Magyarország Zrt. szenior szolgáltatásportfólió menedzsere.