Hogyan válassz megfelelő domainnevet és tárhelyet?
A domainnévnek legalább 2 és legfeljebb 63 karakterből kell állnia. Tartalmazhatja a a latin ábécé ékezet nélküli kisbetűit (a-z), magyar ékezetes kisbetűket (á, é, í, ó, ö, ő, ú, ü, ű), számokat (0-9) és kötőjelet. Az elején és végén nem állhat kötőjel és nem tartalmazhat két egymást közvetlenül követő kötőjelet.
Olyan nevet válassz, ami könnyen beírható és megjegyezhető. A név tartalmazhatja a márkanevedet, énmárka esetén a saját nevedet, a nevedet és a szakmád nevét egyszerre, vagy utalhat valamilyen tevékenységre is. Ha idegen szavakat használsz a névben, gondold át, le tudják-e majd írni.
Tipp: képzeld el, hogy előtted megy egy autó és rá van matricázva a domainnév, vajon megjegyeznéd-e? Ne szeress bele egy adott névbe, találj ki többet is!
A tárhelyfoglaláshoz gondold végig:
Mi a célod az oldallal? Írd össze azokat a funkciókat, amikre használni szeretnéd!
Ha szeretnéd folyamatosan bővíteni az oldaladat (pl. termékek), nagyobb méretű fájlokat feltölteni (pl. videók), akkor mindenképpen szükséged lesz adatbázisra is a tárhelyen.
Fontos szempont továbbá, hogy a lényegesebb funkciók kezelhetőek legyenek automatikusan is, ne kelljen hozzá az ügyfélszolgálat segítségét kérni.
1. Válassz szolgáltatót, majd, ezt követően foglald le a nevet.
2. Elsőként keress rá a regisztrátor oldalán az adott domainnévre!
3. Add meg az adataidat: ehhez szükséged lesz személyi igazolványra, cég esetén alapító okiratra és cégbírósági bejegyzésre és aláírási címpéldányra.
A domain bejegyzése néha csak 1-2 óra, de akár 1-2 napig is tarthat.
A tárhelyet általában a domainnévvel együtt is lefoglalhatod, így könnyebb kezelni. Olyan szolgáltatót érdemes választani, amelyiknél van lehetőség a csomag gyors bővítésére, ha esetleg új funkciókra van szükséged, valamint ahol tudnak segíteni az SSL tanúsítvány beállításában is (enélkül a böngészők nem biztonságosként fogják megjeleníteni a weboldalakat, ami bizalmatlanná teszi a vevőket és problémát okozhat pl. online fizetésnél)
Az oldalon található D tervek tájékoztatásul szolgálnak, a bennük szereplő lépéseket és sablonokat az adott vállalkozás sajátosságaira szükséges szabni.
Biztosítják a megfelelő működést és látogatóink azonosítása nélkül gyűjtenek információt a weboldal használatáról.
Részletesebb, elemzési célú információt nyújtanak, így segítenek weboldalunk ügyfélfókuszú továbbfejlesztésében.
Felhasználói szintű viselkedési adatok összegyűjtésével segítenek, hogy látogatóink számára releváns tartalmakat és ajánlatokat kínáljunk.